Windsurf - DESSAT

İçeriğe git

Windsurf

EĞİTİMLER
Windsurf...
Windsurf ögrenmenin yası ve sınırı yoktur diyebiliriz. Rüzgar, yelken, board, deniz iliskisini algılayabilmis her yas çocuktan, belirli saglık kıriterlerine sahip yetmisli yaslara kadar herkez sıfırdan windsurf ögrenebilir. Windsurf birçok doga sporlarında oldugu gibi dogayla çok uyumlu bir is birligi gerektirmektedir. Bu uyum ve is birligi, belirli fizik kurallarının lehimizde kullanılmasıdır. Bu uyumun kurulabilmesi için, windsurf sporunun ögrenilecegi yer, windsurf malzemeleri ve deneyimli bir egitmen en önemli kilit noktadır.

WINDSURF ne kadar zamanda ögrenilir?

Windsurf pratikte 1 ile 3′üncü derslerde, belirli deniz ve hava kosullarında keyif alabileceginiz düzeye gelir. Ancak bundan sonra önemli olan sizin bu spordan ne beklediginizdir. İyi bir sörfçü olmak istiyorsanız bu spora ayıracagınız zaman, egitmeninizinde bu konuyla ilgili sistemi ve ögretme yetenegi önemlidir.

WINDSURF eğitmenlerinin önemi...

Sunu asla unutmayınız; Windsurf ösrenirken size asılanacak ilk teknikler, ileride windsurf'ten beklediklerinizin vazgeçilmez temel tasları olacaktır. Zaman ilerledikçe, seneler geçtikçe, sörfçülüsünüz ilerledikçe tüm gelisimlerinizin bu temel tekniklerin üzerine kuruldusuna sahit olacaksınız. Yanlıs edinilmis tekniklerin en basit gözle görülür neticeleri, senelerce sörf yapmıs kisilerin bile hemen hemen aynı malzemeleri kullandıkları halde beklenen hıza ulasamamaları, dönüslerde ise durma noktasına kadar varan yavaslamaları ve kronik düsüsleridir. Iste bu noktada DESSAT Wind Surf uzman egitmenleriyle, size her konuda yardimci olacaktir.

İçeriğe dön